Mgr Alicja Stokłosa

Mgr Alicja Stokłosa

Pedagog specjalny, certyfikowany trener TUS, terapeuta

Ukończyła Akademię Pedagogiczną w Krakowie na kierunku Pedagogika Specjalna oraz Uniwersytet Warszawski, gdzie otrzymała tytuł magistra. Uprawnienia terapeuty pedagogicznego otrzymała kończąc Podyplomowe Studia Terapii Pedagogicznej z elementami Systemu Montessori w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Swój warsztat zawodowy szlifowała pracując jako pedagog, terapeuta, nauczyciel Montessori i trener- szkoleniowiec. Ukończyła liczne kursy kwalifikacyjne z zakresu metodyki nauczania, wsparcia i terapii uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz technik uczenia się. Na co dzień pracuje w warszawskim liceum, gdzie wspiera dzieci i młodzież w odkrywaniu ich indywidualnego potencjału, pomaga pracować nad  samooceną i pewnością siebie. Od września 2022 roku jest członkiem zespołu pracującego nad stworzeniem autorskiego Programu Rozwoju Kompetencji Kluczowych w ramach Programu Wychowawczego Liceum.

W 2021 roku uczestniczyła jako redaktor merytoryczny w publikacji książki dla dzieci „Pożegnanie z Wesołą, zbioru opowiadań otwierających przestrzeń do rozmowy dziecka z rodzicem na temat emocji. Wspólnie z wydawnictwem Fameart oraz polskimi artystkami: Melą Koteluk, Natalią Grosiak, Martą Kosakowską ( Marika), Belą Komoszyńską oraz Olgą Stokłosą stworzyła  zbiór opowiadań dla dzieci między 7 a  12 rokiem życia, którego celem było zwrócenie uwagi rodziców i dzieci na funkcję emocji. Krótka forma opowiadań daje możliwość swobodnej rozmowy o tym, jak ważna jest umiejętność rozpoznawania i nazywania własnych emocji.

W 2022 roku, w ramach promocji książki zorganizowała i przeprowadziła warsztaty dla dzieci dotyczące emocji, których celem było zwrócenie uwagi dziecka na fakt iż nie ma dobrych czy złych emocji a każda z nich jest ważna i pełni istotną funkcję. Warsztaty skierowane były do uczniów szkół podstawowych i przeprowadzone były w wielu warszawskich placówkach edukacyjnych oraz bibliotekach.

W 2018 roku ukończyła Certyfikowane szkolenie nabywając uprawnienia Trenera Umiejętności Społecznych.

W 2022 roku ukończyła certyfikowane szkolenie w zakresie psychoterapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży, stale dokształca się w tym zakresie.

W Centrum Terapii Simuli prowadzi:

  • Trening Umiejętności Społecznych dzieci i młodzieży
  • Terapię indywidualną dzieci i młodzieży

 

Trening Umiejętności Społecznych, Zespół Aspergera - Centrum Terapii Simuli, Warszawa Bielany

Centrum Terapii Simuli

TEL KOM. 534-180-555

TEL STACJONARNY: 22 396 47 04

Jana Kochanowskiego 45A
01-864 Warszawa

poradnia@simuli.pl
www.simuli.pl

 

facebook.com/poradniasimuli/