22 396 47 04 , 534 180 555 poradnia@simuli.pl

Psychoterapia indywidualna

Proponowana jest w sytuacji kryzysowej bądź w sytuacji niezadowolenia z obecnej sytuacji życiowej. Motywacją do podjęcia psychoterapii może być chęć poznania siebie, przyjrzenia się swoim trudnościom i konfliktom życia codziennego, potrzeba zmiany sytuacji życiowej. Po wstępnej konsultacji ustalana jest ilość regularnych spotkań z psychoterapeutą.

W naszej pracy łączymy różne podejścia psychologiczne. Staramy się rozumieć indywidualizm każdej jednostki, psychodynamikę jej procesów, system w jakim wzrastała, możliwości poznawcze i umiejętności interpersonalne, pozytywnie ją motywując do dalszych sukcesów.

Psychoterapia osób dorosłych nakierowana jest na pracę w takich obszarach jak:

  •   obniżony nastrój
  •   stres
  •   trudności i kryzysy emocjonalne
  •   poczucie osamotnienia
  •   brak motywacji do działania
  •   poczucie utraty sensu życia
  •   strata i żałoba
  •   wypalenie zawodowe
  •   trudności w relacjach interpersonalnych
  •   problemy wychowawcze i w relacjach z dzieckiem

Psychoterapia grupowa

Celem psychoterapii grupowej jest taka zmiana postawy uczestników która pozwoli na samodzielne, korzystniejsze dla nich i bardziej dojrzałe rozwiązywanie trudności, jakie mają oni w kontaktach z innymi ludźmi.

Grupa jest skierowana do osób które doświadczają trudności w kontaktach z innymi ludźmi, którzy chcieliby poprawić jakość swoich relacji, chcieliby lepiej poznać siebie w kontekście swoich relacji i osób. Grupa jest miejscem gdzie możemy dowiedzieć się od innych jak nas postrzegają, jak odbierają, przyjrzeć się temu w jaki sposób buduje się relacje z innymi ludźmi.

Trudności osób zgłaszających się na psychoterapię grupową mogą manifestować się poprzez takie zachowania jak: agresywność, podejrzliwość, nieśmiałość itp., natomiast w relacji z innymi ludźmi poprzez poszukiwanie opieki, walkę z autorytetami, stałą obawę przed odrzuceniem, krytyką itp.

Wyniki badań wskazują że psychoterapia grupowa jest tak samo skuteczna jak psychoterapia indywidualna, a często nawet skuteczniejsza szczególnie jeśli chodzi o rozwiązywanie trudności interpersonalnych.

SPOTKANIA AKTYWNYCH RODZICÓW

Twoje dziecko czasami Cię denerwuje? Przestałeś czerpać radość z bycia rodzicem? Chcesz nauczyć się czegoś nowego i porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do udziału w Spotkaniach Aktywnych Rodziców. Podczas cotygodniowych warsztatów będziemy pracować na takich...

czytaj dalej

Wakacje z Simuli

WAKACJE 2017 Z SIMULI Warsztaty wakacyjne   „Jak skutecznie przygotować się do nowego roku szkolnego?” WARSZTAT DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJALISTÓW   Termin 29,30,31 sierpnia Prowadzący warsztaty: Dominik Ziołkowski Cena warsztatów 195 zł – 65 zł za...

czytaj dalej

Bliscy osób z Zespołem Aspergera

Rodzice osób z zespołem Aspergera Zapraszamy Państwa na konsultacje z terapeutą. Na spotkaniach można uzyskać wsparcie, praktyczne informacje i wiedzę jak postępować z osobami z zespołem Aspergera. Jednocześnie każde spotkanie ma określoną tematykę np. Jak stawiać...

czytaj dalej

Oferta dla Szkół

Szkolenie – dziecko z zespółem Aspergera w klasie Szkolenie indywidualnie dostosowane do potrzeb szkoły, najczęściej w formie jednodniowego warsztatu. Dla kogo? Szkolenie jest skierowane do nauczycieli, opiekunów i wychowawców dzieci z autyzmem całościowymi...

czytaj dalej

Dzieci Szkolne

Dzieci Szkolne Trening Umiejętności Społecznych są to zajęcia nastawione na kształtowanie i doskonalenie umiejętności społecznych, prowadzone przez dwóch terapeutów w małych grupach 3-6 osobowych. Podczas spotkań pracujemy przede wszystkim nad tworzeniem relacji...

czytaj dalej

Dzieci Przedszkolne

KONSULTACJE PRZEDSZKOLNE Spotkania terapeuty z rodzicami bądź wychowawcami na terenie przedszkola, mające charakter wsparciowy, edukacyjny lub interwencyjny w sytuacjach: Problemów dziecka w relacjach z grupą Trudności wychowawców w prowadzeniu dziecka o specjalnych...

czytaj dalej

Szkolenia

Szkolenia  ZACHOWANIA TRUDNE DZIECI I MŁODZIEŻY Z PROBLEMAMI SPOŁECZNYMI Zapraszamy Państwa na szkolenie o tematyce „Jak sobie radzić z trudnymi  zachowaniami dzieci i młodzieży”. Szkolenie jest skierowane do rodziców, opiekunów, nauczycieli, pedagogów i psychologów....

czytaj dalej

Nasza Oferta

Nasza Oferta     Naszą pomocą obejmujemy wszystkich którzy tego potrzebują: dzieci, młodzież i dorosłych.   Prowadzimy terapie indywidualne i grupowe, psychoterapię, treningi jedzenia. Specjalizujemy się w pracy z dziećmi, młodzieżą z zespołem Aspergera i autyzmem.  ...

czytaj dalej

Psychoterapia dorosłych osób z zespołem Aspergera

Terapia dorosłych obejmuje zarówno dorosłe osoby z całościowymi zaburzeniami rozwoju, ich rodziców i osoby z ich otoczenia, jak i osoby potrzebujące wsparcia ze względu na trudności z jakimi się borykają w swoim codziennym życiu.

Aby jak najlepiej dobrać formę pomocy do indywidualnych potrzeb, wszelkie dalsze działania terapeutyczne poprzedzone są konsultacją u psychologa.

Terapia indywidualna dorosłych osób z zespołem Aspergera lub autyzmem ma na celu niwelowanie deficytów, naukę kompetencji podnoszących jakość funkcjonowania w życiu społecznym oraz pomoc w rozumieniu siebie w sytuacjach społecznych. Terapia grupowa umożliwia budowanie relacji interpersonalnych oraz naukę umiejętności społecznych. Grupy Treningu Umiejętności Społecznych (TUS) pomagają rozwijać umiejętności interpersonalne, budować pozytywne relacje, rozumieć i wyrażać złe emocje w sposób akceptowany społecznie i zdobywać wiele nowych umiejętności niezbędnych do życia w grupie. Uzupełnieniem terapii są warsztaty edukacyjno-zawodowe, których uczestnicy przygotowywani są do podjęcia aktywności zawodowej.

Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców i opiekunów osób z całościowymi zaburzeniami rozwoju, prowadzimy szkolenia i warsztaty mające na celu pogłębienie wiedzy, udzielanie wsparcia oraz naukę radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Swoją pomocą obejmujemy także osoby, które borykają się z różnego rodzaju trudnościami w życiu prywatnym lub zawodowym. Psychoterapia indywidualna nastawiona jest na pomoc osobom w trudnym dla nich momencie życia.

Psychoterapeuci w zespole Simuli

mgr Aleksandra Gołaszewska – psycholog, psychoterapeuta, pracuje w podejściu humanistycznym. Zajmuje się psychoterapią indywidualną i grupową osób dorosłych jak również terapią i mediacją par.

mgr Wojciech Święcicki – psychoterapeuta, pracuje w podejściu integracyjnym. Zajmuje się psychoterapią indywidualną osób dorosłych jak również terapią i mediacją rodzin i par.

mgr Dominik Ziołkowski   – psycholog, psychoterapeuta, pedagog pracuje w podejściu psychodynamicznym. Zajmuje się psychoterapią indywidualną i grupową osób dorosłych.

 

Centrum Terapii Simuli

TEL KOM. 534-180-555

TEL STACJONARNY: 22 396 47 04

ul. Łomiańska 26   01-685 Warszawa 

poradnia@simuli.pl     www.simuli.pl

Trening Umiejętności Społecznych, Zespół Aspergera - Centrum Terapii Simuli, Warszawa Bielany

facebook.com/poradniasimuli/

Poradnia Simuli

Jestesmy pod adresem

Łomiańska 16, Warszawa

Zapraszamy