Mgr Monika Koczur

Mgr Monika Koczur

Arteterapeuta

Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, Wydziału Nauk Pedagogicznych ze specjalnościami Arteterapia i Animacja Społeczno-Kulturowa oraz Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalnością Kulturoznawstwo.

Uczestniczyła w warsztatach arteterapeutycznych organizowanych przez International Academy „Transfer” w Scheersberg. Odbywała staż w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. Prof. Jana Mazurkiewicza. Doświadczenie w pracy z dziećmi z autyzmem i zespołem Aspergera zdobywała podczas stażu w poradni psychologiczno – pedagogicznej Scolar oraz jako asystent dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera w szkole podstawowej z oddziałami integracyjnymi. Uczestniczyła w  kursie Po-ROZMAWIAJ-MY! czyli jak gadać, żeby się dogadać, organizowanym przez Centrum Rozwoju Relacji DROGA.

Współpracowała z Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno – Społecznych i Szkoleń, Stowarzyszeniem Przyjaciół Osób z Autyzmem „Nie z tej bajki”, Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu i z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych  „ę”  w Warszawie prowadząc autorskie warsztaty dotyczące wspomagania i stymulowania rozwoju dzieci. Realizowała autorskie projekty artystyczne: „Poczuj, co czujesz”, „Kreatywne Bajkowanie”, „DO IT” skierowane do rodziców, dzieci i młodzieży. Współpracuje ze Szkołą Demokratyczną Lemon gdzie prowadzi Treningi Umiejętności Społecznych.

Na co dzień praktykuje jogę. Uzyskała Międzynarodowy Certyfikat VCC Yoga in Preventive Healthcare oraz Certyfikat Zawodowy ICVC Animator Zajęć Ruchowych z Elementami Jogi. Ukończyła 8 tygodniowy kurs redukcji stresu oparty na uważności MBSR i podejściu współczucia Compassion, organizowany przez Pracownię Mindfulness. Regularnie uczestniczy w warsztatach prowadzonych przez dyplomowanych nauczycieli.

W Centrum Terapii Simuli prowadzi:

  • Trening Umiejętności Społecznych dzieci i młodzieży
  • Terapię indywidualną dzieci i młodzieży
  • Trening Kontroli Złości
  • Warsztaty z Elementami Jogi i Mindfulness
Trening Umiejętności Społecznych, Zespół Aspergera - Centrum Terapii Simuli, Warszawa Bielany

Centrum Terapii Simuli

TEL KOM. 534-180-555

TEL STACJONARNY: 22 396 47 04

Jana Kochanowskiego 45A
01-864 Warszawa

poradnia@simuli.pl
www.simuli.pl

 

facebook.com/poradniasimuli/