22 396 47 04 , 534 180 555 poradnia@simuli.pl

KONSULTACJE PRZEDSZKOLNE

Spotkania terapeuty z rodzicami bądź wychowawcami na terenie przedszkola, mające charakter wsparciowy, edukacyjny lub interwencyjny w sytuacjach:

 • Problemów dziecka w relacjach z grupą
 • Trudności wychowawców w prowadzeniu dziecka o specjalnych potrzebach
 • Wszelkiego rodzaju konfliktów w grupach przedszkolnych i rodzicielskich

TERAPIA INDYWIDUALNA  

50 minutowe spotkania dziecka z terapeutą, których program i przebieg ustala terapeuta po konsultacji z dzieckiem i rodziną, w zależności od potrzeb dziecka. Podczas konsultacji ustalane są najważniejsze trudności i potrzeby dziecka. Na podstawie tego układany jest indywidualny program terapeutyczny. Praca w formie indywidualnej odbywa się zarówno w formie wsparcia psychologicznego, jak i psychoedukacji, gdzie dziecko uczy się między innymi:

 • rozpoznawać i nazywać swoje emocje
 • sposobów radzenia w trudnych sytuacjach
 • sposobów nawiązywania kontaktów z rówieśnikami
 • samodzielności
 • asertywności
 • rozumieć lepiej siebie i swoje reakcje

KONSULTACJA

Wymienione formy wsparcia są indywidualnie dopasowywane do potrzeb dziecka. Dbając o indywidualizację oddziaływań terapeutycznych, przed rozpoczęciem zajęć zapraszamy na 50 minutowe spotkanie konsultacyjne rodziny i dziecka z psychologiem/pedagogiem w celu ustalenia najefektywniejszej i najlepszej formy terapii.

Z konsultacji z psychologiem/terapeutą można również korzystać w trakcie trwania terapii dziecka, jeśli chcielibyście Państwo lepiej poznać metody pracy z dzieckiem, zastanowić się nad skuteczniejszymi metodami radzenia sobie w trudnych sytuacjach i w wielu innych sprawach dotyczących dzieci.

TERAPIA GRUPOWA TRENINGU UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH 

Zajęcia nastawione na kształcenie umiejętności społecznych poprzez gry i zabawy, prowadzone przez dwóch terapeutów w małych grupach 3-6 osobowych. Podczas spotkań pracujemy przede wszystkim nad tworzeniem relacji pomiędzy uczestnikami grupy oraz rozwijaniem umiejętności związanych z komunikacją i emocjami. Na zajęciach uczymy się:

 • Przestrzegania norm i zasad grupowych
 • Jak nawiązać i podtrzymać kontakt
 • Jak radzić sobie w trudnych sytuacjach (zaczepianie, podpuszczanie, agresja)
 • Wyrażania emocji w sposób adekwatny i akceptowany społecznie
 • Interpretacji i rozumienia emocji innych osób
 • Zasad rozmowy (kontakt wzrokowy, postawa ciała, zadawanie pytań itd.)

Spotkania odbywają się raz w tygodniu o stałej porze i trwają 80 minut.

TRENING JEDZENIA            

Kurs „Sposób na niejadka” to cykl ok 10 spotkań, przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, które nie lubią jeść lub mają trudności z prawidłowym odgryzaniem, żuciem i połykaniem.

Celem warsztatów jest zbudowanie poprzez pełną akceptacji i zrozumienia postawę terapeuty, motywacji do takich działań dziecka jak  m.in urozmaicenie diety i wzbogacenie jej o nowe, zdrowe produkty, przełamywanie trudności z przyjmowaniem nielubianych potraw.

W czasie wspólnych zajęć będziemy:

 • O bawić się w gotowanie
 • O uczyć się dobrych manier i właściwego zachowania przy stole
 • O przygotowywać produkty potrzebne do zrobienia smacznego dania
 • O przyrządzać kolorowe i smaczne potrawy,
 • O poznawać nowe smaki, zapachy, konsystencje!
 • O rozwijać wyobraźnię i kreatywność

Do uczestnictwa w spotkaniach zapraszamy także Rodziców.

W trakcie trwania kursu będziecie Państwo mieli okazję poznać proste przepisy na smaczne dania. Pokażemy też, jak w atrakcyjny i łatwy sposób zachęcić dziecko do jedzenia!

 

ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE

U dzieci z zespołem Aspergera możemy zauważyć takie problemy z rozwojem mowy jak:

 • opóźniony jej rozwój,
 • zaburzona intonacja głosu (bardzo głośny, lub bardzo cichy ton),
 • powierzchowny, perfekcyjny, literacki język, (często stosowany nieadekwatnie do sytuacji),
 • sztywny, monotonny ton głosu bez zabarwienia emocjonalnego,
 • nietypowa charakterystyka głosu,
 • uszkodzenie zdolności rozumienia języka – znaczeń przenośnych i ukrytych

Zaburzenia mowy dziecka z zespołem Aspergera powodują takie problemy w kontakcie z otoczeniem jak: zdziwienie, lub śmiech u rówieśników, budzą naszą złość i niezrozumienie. Wynika to z tego że dzieci z ZA mają problemy z komunikacją werbalną charakteryzującą się:

 • niezrozumieniem metafor, przenośni, żartów,
 • niejasnym i niezrozumiałym sposobem mowy,
 • nieadekwatnym tonem głosu – zbyt wysoki, lub zbyt niski,
 • dosadnymi, czasem przekoloryzowanymi sformułowaniami,
 • brakiem zrozumienia kontekstu wypowiedzi
 • niedopasowaniem formy do sytuacji np. zwracaniem się do dorosłego w ten sam sposób jak do rówieśnika (mówienie cześć nauczycielom)
 • mową konkretną i skrajnie formalną
 • stereotypowym nadużywaniem niektórych słów

Zapraszamy na zajęcia logopedyczne indywidualne i grupowe, a także konsultacje logopedyczne. Zajęcia logopedyczne mogą być poświęcone zarówno korygowaniu wad wymowy, usprawnianiu aparatu artykulacyjnego i pracy nad budowaniem systemu językowego,  jak i pracy nad komunikowaniem się dzieci z autyzmem lub zespołem Aspergera z wykorzystaniem metod AAC czyli komunikacji alternatywnej.

Logopedzi w zespole Simuli

Mgr Natalia Tlałka – logopeda dziecięcy

Mgr Anna Opiela – logopeda dziecięcy

WARSZTAT „RAZ DWA TRZY… WYBIERASZ TY” – NAUKA ZABAWY W GRUPIE

Warsztaty – „Raz, dwa, trzy…wybierasz Ty” to cykl cotygodniowych spotkań dla dzieci w wieku przedszkolnym które mają trudności w nawiązywaniu relacji z innymi dziećmi, we współuczestniczeniu w zabawie, są nieśmiałe i wycofane.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci, które:

– mają trudności w nawiązywaniu relacji z innymi dziećmi
– mają trudności we współuczestniczeniu w zabawie
– mają trudności z przestrzeganiem zasad panujących np. w przedszkolu
– mają trudności z wyrażaniem swoich emocji

Na zajęciach uczymy się:

– współpracy, dzielenia się
– inicjowania i uczestniczenia w zabawie jak też dołączania do niej
– czekania na swoją kolej
– przestrzegania zasad
– odpowiedniego wyrażania swoich emocji

Prowadząca warsztaty:

Mgr Joanna Golec – psycholog, prowadzi liczne warsztaty i terapie dla dzieci i młodzieży. Specjalizuje się w pracy z dziećmi najmłodszymi i w wieku przedszkolnym.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE I ZAPISY – CTS tel. 534-180-555

SPOTKANIA AKTYWNYCH RODZICÓW

Twoje dziecko czasami Cię denerwuje? Przestałeś czerpać radość z bycia rodzicem? Chcesz nauczyć się czegoś nowego i porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do udziału w Spotkaniach Aktywnych Rodziców. Podczas cotygodniowych warsztatów będziemy pracować na takich...

czytaj dalej

Wakacje z Simuli

WAKACJE 2017 Z SIMULI Warsztaty wakacyjne   „Jak skutecznie przygotować się do nowego roku szkolnego?” WARSZTAT DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJALISTÓW   Termin 29,30,31 sierpnia Prowadzący warsztaty: Dominik Ziołkowski Cena warsztatów 195 zł – 65 zł za...

czytaj dalej

Bliscy osób z Zespołem Aspergera

Rodzice osób z zespołem Aspergera Zapraszamy Państwa na konsultacje z terapeutą. Na spotkaniach można uzyskać wsparcie, praktyczne informacje i wiedzę jak postępować z osobami z zespołem Aspergera. Jednocześnie każde spotkanie ma określoną tematykę np. Jak stawiać...

czytaj dalej

Oferta dla Szkół

Szkolenie – dziecko z zespółem Aspergera w klasie Szkolenie indywidualnie dostosowane do potrzeb szkoły, najczęściej w formie jednodniowego warsztatu. Dla kogo? Szkolenie jest skierowane do nauczycieli, opiekunów i wychowawców dzieci z autyzmem całościowymi...

czytaj dalej

Dzieci Szkolne

Dzieci Szkolne Trening Umiejętności Społecznych są to zajęcia nastawione na kształtowanie i doskonalenie umiejętności społecznych, prowadzone przez dwóch terapeutów w małych grupach 3-6 osobowych. Podczas spotkań pracujemy przede wszystkim nad tworzeniem relacji...

czytaj dalej

Psychoterapia

Psychoterapia indywidualna Proponowana jest w sytuacji kryzysowej bądź w sytuacji niezadowolenia z obecnej sytuacji życiowej. Motywacją do podjęcia psychoterapii może być chęć poznania siebie, przyjrzenia się swoim trudnościom i konfliktom życia codziennego, potrzeba...

czytaj dalej

Szkolenia

Szkolenia  ZACHOWANIA TRUDNE DZIECI I MŁODZIEŻY Z PROBLEMAMI SPOŁECZNYMI Zapraszamy Państwa na szkolenie o tematyce „Jak sobie radzić z trudnymi  zachowaniami dzieci i młodzieży”. Szkolenie jest skierowane do rodziców, opiekunów, nauczycieli, pedagogów i psychologów....

czytaj dalej

Nasza Oferta

Nasza Oferta     Naszą pomocą obejmujemy wszystkich którzy tego potrzebują: dzieci, młodzież i dorosłych.   Prowadzimy terapie indywidualne i grupowe, psychoterapię, treningi jedzenia. Specjalizujemy się w pracy z dziećmi, młodzieżą z zespołem Aspergera i autyzmem.  ...

czytaj dalej

Centrum Terapii Simuli

TEL KOM. 534-180-555

TEL STACJONARNY: 22 396 47 04

ul. Łomiańska 26   01-685 Warszawa 

poradnia@simuli.pl     www.simuli.pl

Trening Umiejętności Społecznych, Zespół Aspergera - Centrum Terapii Simuli, Warszawa Bielany

facebook.com/poradniasimuli/

Poradnia Simuli

Jestesmy pod adresem

Łomiańska 16, Warszawa

Zapraszamy